EN
RU
UA
blog
21-11-2019

ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО ДЕЗІНФЕКЦІЮ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ДЕЗІНФЕКЦІЯ?

Правильна дезінфекція та дотримання призначених гігієнічних процедур є надзвичайно важливим елементом профілактики інфекцій у закладах охорони здоров’я. Це передбачає набуття певного обсягу знань та навичок працівниками та персоналом, який займається прибиранням. Усвідомлення можливих шляхів передачі інфекції - це перший крок до уникнення зараження.

У кабінеті лікаря джерелом зараження можуть бути пацієнт, медичний персонал або інші особи, що контактують з хворими. Вони можуть мати активну інфекцію без клінічних симптомів або перебувати в інкубаційному періоді інфекційного захворювання. Досі не зовсім зрозуміло, від чого залежить те, що дехто не відчуває жодних симптомів, а дехто серйозно хворіє. Відомо, що стан імунної системи впливає на такий стан речей. Літні люди з хронічними захворюваннями (діабет), порушенням імунітету (ВІЛ), після пересадки або під час лікування можуть бути більш чутливими до інфекцій.

Спосіб поширення інфекцій - це не лише прямий контакт людини з людиною (руки персоналу). Тут можна говорити про три інші можливості: зараження через непрямий контакт - інфіковане обладнання (маски для обличчя, ссавці, реанімаційні апарати, зволожувачі для інкубаторів, небулайзери, респіратори, ванни для ванни, розчини для промивання кон'юнктиви, ємності для рідкого мила); по краплинному шляху та через забруднені носії (кров, рідини, їжа).

Факторами зараження можуть бути різні мікроорганізми. Перерахуємо по черзі:

  1. бактерії (B), включаючи Mycobacterium tuberculosis (Tbc),
  2. гриби (F),
  3. віруси (V) та спори (S)

Ще одним важливим фактором безпеки пацієнтів та персоналу є правильний підбір та подальша обробка дезінфікуючих засобів у таких сферах, як дезінфекція:

  1. інструментів,
  2. поверхні,
  3. шкіри.

ПОВЕРХНЕВА ДЕЗІНФЕКЦІЯ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Препарати для поверхневої дезінфекції поділяються залежно від розміру дезінфікованої ділянки на: Препарати для невеликих і важкодоступних поверхонь (хворого ліжка, шафи, ручки дверей) та великих, що миються (підлоги, вагонка). На цьому етапі ми вибираємо препарати з абсолютно різних груп продуктів. Препарати на основі спирту застосовуються для невеликих, важкодоступних поверхонь, які завдяки своїм властивостям ідеально підходять для даного виду обробки. Для них характерний швидкий час дії, висихання без смуг і відносно широкий спектр дії. Для цього типу поверхні найчастіше застосовуються аерозольні або серветкові препарати. Якщо припустити, що під час лікування та стоматологічних процедур може виникнути сплеск органічних виділень, все оточення пацієнта завантажене білковими речовинами. Звідси необхідність підбору таких препаратів, які мають найширший спектр активності, принаймні охоплюючи віруси, що передаються в крові (ВІЛ, ВПЛ). Також рекомендується дія проти Tbc. Останнім часом ефективність проти вірусу A / H1N1 є дуже важливою. Всі продукти ліній MEDI виявляють цю вірусицидну дію.

Важливою інформацією для користувача може бути декларація виробника або подання тестів, що підтверджують, що препарат був випробуваний в симульованих умовах використання (фаза 2, крок 2). Інформація про можливість використання препарату також за наявності біологічного бруду має велике значення. Біологічне зараження визначається як видиме забруднення через рідини організму пацієнта (кров, слина та виділення).

Незважаючи на широке використання продуктів на основі спирту, існує ризик непереносимості матеріалів, наприклад, при оббивці стільця або інших використовуваних матеріалів. Слід також зазначити, що більшість ламп виготовлено з акрилового скла, яке стає тьмяним після тривалого періоду використання. Тому краще застосовувати препарати на основі безалкогольних інгредієнтів.

Що стосується препаратів, що використовуються для дезінфекції великих поверхонь, спектр хімічних речовин та їх груп значно більш широкий. Тут застосовують препарати хлору через широкий спектр дії та можливість їх використання за наявності біологічного бруду. Вони дешеві та ефективні. Обмеження, однак, виникає внаслідок неприємного запаху при використанні в присутності пацієнтів та підвищеної токсичності. В даний час найбільш широкою групою продуктів є аміни та їх похідні (QAV). Відносно низька вартість, хороші миючі властивості, широкий спектр і низький рівень побічних проявів роблять їх дуже популярними. Важливо використовувати відповідні препарати як для невеликих, так і для великих поверхонь, а також враховувати, щоб вони діяли не довше 15 хвилин. Звичайно, коротші терміни роботи вітаються, особливо для аерозолів.

Для захисту невеликих або важко очищуваних поверхонь - найефективнішим є захист через використання бар'єру. Бар'єр повинен бути стійким до рідин. Такі матеріали, як пластикова стрічка, скатертина, одноразовий лист, кришка, найчастіше використовуються як такий захист. Одноразові предмети необхідно міняти після кожного контакту з пацієнтом. Дезінфекція не потрібна, якщо бар’єр не був пошкоджений. У разі пошкодження або коли забруднена поверхня забруднилася під час зняття бар'єру, необхідно очистити та продезінфікувати поверхню. В кінці дня, незалежно від використовуваного бар'єру, поверхню слід промити та продезінфікувати.